BELEDİYE BAŞKANI

Memduh KUŞ

1956 yılında Afyonkarahisar'ın Merkeze bağlı Erkmen kasabasında doğdu. İlk, orta ve lise tahsilini Afyonkarahisar da tamamladı.

1978 yılında Afyon İktisadi Bilimler fakültesini bitirdi. Aynı yıl Afyonkarahisar Belediye Başkanlığı personel servisinde kamu hizmeti görevine başlamıştır. 1980 yılında Gelir Müdürü, 1983 yılında Hesap İşleri Müdürü, 1994 yılında Afyonkarahisar Belediye Başkan Yardımcılığı görevine atanarak 1999 yılına kadar devam etmiştir. Afyonkarahisar Belediye Başkanlığı bünyesinde kesintisiz olarak 19 yıl idari görevlerde bulunmuştur. 19 yıllık idarecilik süresinin 16 yıllık bölümünde Belediye Encümen Üyesi olarak Belediyenin almış olduğu kararlara etkin olarak katılmıştır.

1999 yılında Afyonkarahisar Belediye Başkanlığından kendi isteğiyle ayrılarak Afyonkarahisar Kocatepe Üniversitesi Döner Sermaye İşletme Müdürü olarak göreve başladı.

Bu görevden 01 EKİM 2003 tarihinde siyaseti düşünerek emekli olmuştur. Başkan yardımcısı ve müdür olarak kamuda 23 yıl hizmet etmiş olup,bu hizmet süresinde amirlerinden ve müfettişlerden çeşitli takdirler almıştır.

Kamu hizmeti dışında çeşitli toplumsal hizmetlerde bulunmuş olup,bu hizmetler aşağıya çıkartılmıştır.

  • Bel-Koop Tüketim Kooperatifinde kurucu
  • Yüntaş A.Ş. Yöneticilik Afjet A.Ş Yöneticilik
  • 500 konutluk Belmes Yapı Kooperatifinde Yöneticilik
  • Erkmen Tarımsal Kalkınma Kooperatifinde Yöneticilik
  • Erkmenspor, Afyonspor ve Afyon Belediyespor kulüplerinde yöneticilik
  • Çeşitli Yapı Kooperatiflerinde Yöneticilik

28 MART 2004 Mahalli İdareler seçimlerinde bağımsız olarak Erkmen Belediye Başkanı seçilmiştir.2006 yılı Haziran ayında AK Partiye geçerek Erkmen Belediye Başkanı olarak görevini halen devam ettirmektedir.

TOP