Beldemize Doğalgaz Verilmeye Başlandı

/ / Haberler

29.09.2016 Tarihli E. P.D. K. Kararı ile yatırım bölgesi içine alınan Erkmen Beldemizde, Cumhuriyet Mahallesi Fidankent Sitesi bölgesinde bu yaz çalışmalara başlanılmıştı. Karardan tam bir yıl sonra bölgeye doğalgaz verilmeye başlandı.

Konu ile ilgili açıklama yapan AKSA Afyon Doğalgaz Dağıtım A.Ş. Müdürü Murat CERAN kış ayları gelmeden konutlara doğalgaz vermek için yoğun bir çaba harcadıklarını bunu da başardıklarını söyledi. Gelecek yıl ve sonrasında Erkmen Beldesine doğal gaz hattı döşenmesi çalışmalarının aralıksız devam edeceğini ve tüm kasabanın bundan faydalanmasını amaçladıklarını belirtti. Bu çalışmaların hızlı olmasında Erkmen Belediyesinin de çok büyük katkıları olduğunu söyleyen Murat CERAN Erkmen Belediye Başkanımız Memduh Kuş’a teşekkür etti.

Belediye Başkanımız Memduh Kuş’ta 2014 Yerel Seçim vaatlerinden birinin beldeye doğalgaz getirmek olduğunu bunun gerçekleşmesini görmenin haklı gururunu yaşadıklarını belirtti. Bu hizmetin kasabalarına gelmesinde büyük emekleri olan Orman ve Su İşleri Bakan Prof. Dr. Veysel Eroğlu’na, Milletvekillerine, EPDK Kurul Üyesi Fazıl Şenel’e, AKSA Doğal Gaz Genel Müdürü Nuri Baş ve Aksa Afyon Doğalgaz Şirketi Müdürü Murat Ceran’ a tüm belde halkı adına şükranlarını sunarak teşekkür etti.